942C20P15K-F
942C20P15K-F Cornell Dubilier Knowles
942C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Capacitance: 0.15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.161" Dia x 1.811" L (29.50mm x 46.00mm)
auf Bestellung 4263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C20P15K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Capacitance: 0.15 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.161" Dia x 1.811" L (29.50mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
942C20P15K-F 942C20P15K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 942C.pdf Film Capacitors 0.15uF 2kV 10%
auf Bestellung 389 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
942C20P15K-F 942C20P15K-F Hersteller : CORNELL DUBILIER 942C.pdf Description: CORNELL DUBILIER - 942C20P15K-F - FILM CAPACITOR PP, 0.15UF, 2000V, AXIAL