Produkte > CORNELL DUBILIER > 942C20S33K-F
942C20S33K-F
942C20S33K-F Cornell Dubilier
942.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.033uF 2000V PP 10%( 19.5 X 34mm) Axial 0.012 Ohm 105°C
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C20S33K-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.033UF 10% 2KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Capacitance: 0.033 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms, Size / Dimension: 0.768" Dia x 1.339" L (19.50mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
942C20S33K-F 942C20S33K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 942C.pdf Film Capacitors 0.033uF 2kV
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
942C20S33K-F 942C20S33K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 942C.pdf Description: CAP FILM 0.033UF 10% 2KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Capacitance: 0.033 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms
Size / Dimension: 0.768" Dia x 1.339" L (19.50mm x 34.00mm)
auf Bestellung 200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
942C20S33K-F 942C20S33K-F Hersteller : Cornell Dubilier 942.pdf Cap Film 0.033uF 2000V PP 10%( 19.5 X 34mm) Axial 0.012 Ohm 105°C