947C271K122CCMS
947C271K122CCMS Cornell Dubilier Knowles
947C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 270UF 10% 1.2KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Long Life, Low ESR
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 5.787" (147.00mm)
Capacitance: 270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.4 mOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
auf Bestellung 62 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C271K122CCMS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 270UF 10% 1.2KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 5.787" (147.00mm), Capacitance: 270 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.4 mOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Weitere Produktangebote 947C271K122CCMS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C271K122CCMS 947C271K122CCMS Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947C-25791.pdf Film Capacitors 270uF 1200V 55C