Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 947C361K801CAMS
947C361K801CAMS
947C361K801CAMS Cornell Dubilier - CDE
947C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 360uF 800V 55C
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C361K801CAMS Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 360UF 10% 800VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 3.898" (99.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 360 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C361K801CAMS 947C361K801CAMS Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947C.pdf Description: CAP FILM 360UF 10% 800VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Long Life, Low ESR
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 3.898" (99.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 360 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)