Produkte > CORNELL DUBILIER > 947C471K102CDMS
947C471K102CDMS
947C471K102CDMS Cornell Dubilier
947c.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 470uF 1000V PP 10%( 90 X 170mm) Stud Mount Metal Can 0.0043 Ohm 85°C
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C471K102CDMS Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 470UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 6.772" (172.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.3 MOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C471K102CDMS 947C471K102CDMS Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947C.pdf Description: CAP FILM 470UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Long Life, Low ESR
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 6.772" (172.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.3 MOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
auf Bestellung 89 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
947C471K102CDMS 947C471K102CDMS Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947C.pdf Film Capacitors 470uF 1kV 55C
auf Bestellung 39 Stücke:
947C471K102CDMS 947C471K102CDMS Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 947C-3081786.pdf Film Capacitors 470uF 1kV 55C
auf Bestellung 43 Stücke:
947C471K102CDMS 947C471K102CDMS Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947C.pdf Film Capacitors 470uF 1kV 55C
auf Bestellung 48 Stücke:
947C471K102CDMS 947C471K102CDMS Hersteller : Cornell Dubilier 947c.pdf Cap Film 470uF 1000V PP 10%( 90 X 170mm) Stud Mount Metal Can 0.0043 Ohm 85°C
Produkt ist nicht verfügbar