947C511K901BGHS
947C511K901BGHS Cornell Dubilier Knowles
947C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 510UF 10% 900VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 5.591" (142.00mm)
Capacitance: 510 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
auf Bestellung 30 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C511K901BGHS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 510UF 10% 900VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 5.591" (142.00mm), Capacitance: 510 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote 947C511K901BGHS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C511K901BGHS 947C511K901BGHS Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947C-25791.pdf Film Capacitors 510uF 900 Volts 10% DC Film capacitor