Produkte > CORNELL DUBILIER > 947C731K801CDMS
947C731K801CDMS
947C731K801CDMS Cornell Dubilier
947c.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 730uF 800V PP 10%( 90 X 170mm) Stud Mount Metal Can 0.0035 Ohm 85°C
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C731K801CDMS Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 730UF 10% 800VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 6.772" (172.00mm), Capacitance: 730 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5 mOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C731K801CDMS 947C731K801CDMS Hersteller : Cornell Dubilier 947c.pdf Cap Film 730uF 800V PP 10%( 90 X 170mm) Stud Mount Metal Can 0.0035 Ohm 85°C
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
947C731K801CDMS 947C731K801CDMS Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947C.pdf Film Capacitors 730uF 800V 55C
auf Bestellung 19 Stücke:
947C731K801CDMS 947C731K801CDMS Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947C.pdf Description: CAP FILM 730UF 10% 800VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 6.772" (172.00mm)
Capacitance: 730 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5 mOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)