Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 947D102K901CJRSN
947D102K901CJRSN
947D102K901CJRSN Cornell Dubilier - CDE
947D-3081817.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 1000uF 900V 10%
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D102K901CJRSN Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 1000UF 10% 900VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm), Capacitance: 1000 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms, Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D102K901CJRSN 947D102K901CJRSN Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 947D.pdf Film Capacitors 1000uF 900V 10%
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
947D102K901CJRSN 947D102K901CJRSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 1000uF 900V 10%
auf Bestellung 24 Stücke:
947D102K901CJRSN 947D102K901CJRSN Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947D.pdf Description: CAP FILM 1000UF 10% 900VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm)
Capacitance: 1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms
Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm)