Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D431K132CJRSN
947D431K132CJRSN
947D431K132CJRSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 430UF 10% 1.3KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV)
Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 430 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms
Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm)
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D431K132CJRSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 430UF 10% 1.3KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV), Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 430 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms, Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D431K132CJRSN Hersteller : Knowles Corporation 947D.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; DC-Link; 430uF; 1.3kVDC; Leads: screw
Terminal pitch: 50mm
Operating temperature: -45...85°C
Capacitance: 430µF
Type of capacitor: polypropylene
Kind of capacitor: DC-Link
Operating voltage: 1.3kV DC
ESR value: 2.6mΩ
Body dimensions: 100x150mm
Leads: screw
Tolerance: ±10%
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
947D431K132CJRSN 947D431K132CJRSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 430uF 1300V 10% DC Film capacitor