Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D621K112DFRSN
947D621K112DFRSN
947D621K112DFRSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 620UF 10% 1.1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 4.449" (113.00mm)
Capacitance: 620 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms
Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D621K112DFRSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 620UF 10% 1.1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 4.449" (113.00mm), Capacitance: 620 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms, Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm).
Weitere Produktangebote 947D621K112DFRSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D621K112DFRSN 947D621K112DFRSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0010168797_1-2540268.pdf Film Capacitors 620uF 1100V 10%