Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > 97-3106A-16S-850
97-3106A-16S-850
97-3106A-16S-850 AMPHENOL INDUSTRIAL
Hersteller: AMPHENOL INDUSTRIAL
tariffCode: 85366930
productTraceability: No
rohsCompliant: NO
Steckverbindergehäusegröße: 16S
Gehäusetyp: Gerader Stecker mit einteiligem Gehäuse
euEccn: NLR
Steckverbindermaterial: Aluminiumgehäuse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Zur Verwendung mit: Einsätze der Größe 16S
usEccn: EAR99
Produktpalette: 97
auf Bestellung 727 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 97-3106A-16S-850 AMPHENOL INDUSTRIAL
Description: AB 3106A PLUG KIT 16S CAD OD, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 5, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 16S-8, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
97-3106A-16S-850 Hersteller : Amphenol Industrial Operations Description: AB 3106A PLUG KIT 16S CAD OD
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 5
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16S-8
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Silver
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 130 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
97-3106A-16S-850 Hersteller : Amphenol Industrial inhouse_Amphenol_97_Series_DTL-5015_connectors_sol-1157937.pdf Circular MIL Spec Connector AB 3106A PLUG KI T 16S CAD OD