97-4102A-20-27P
97-4102A-20-27P Amphenol Industrial Operations
Features: Backshell
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 14
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-27
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Flange
Primary Material: Metal
auf Bestellung 49 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 97-4102A-20-27P Amphenol Industrial Operations
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
97-4102A-20-27P 97-4102A-20-27P Hersteller : Amphenol Industrial 97-4102A-1648615.pdf Circular MIL Spec Connector 14P Sz 20 Pin Crimp Box Mount Receptacle