97-4102A-22-14P
97-4102A-22-14P Amphenol Industrial Operations
97%20Series.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-5015 97 THREADED RECEPT
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-14
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Flange
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 43 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 97-4102A-22-14P Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-5015 97 THREADED RECEPT, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-14, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Flange, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote 97-4102A-22-14P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
97-4102A-22-14P 97-4102A-22-14P Hersteller : Amphenol Industrial 97-4102A-1648615.pdf Circular MIL Spec Connector 19P Sz 22 Pin Crimp Box Mount Receptacle
auf Bestellung 79 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
97-4102A22-14P Hersteller : Amphenol Industrial Operations Description: CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT