97-4102A-22-14P Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-5015 97 THREADED RECEPT
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-14
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Produktbewertung abgeben
Technische Details 97-4102A-22-14P Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-5015 97 THREADED RECEPT, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-14, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Flange, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote 97-4102A-22-14P
|---|---|---|---|---|---|
97-4102A-22-14P | Hersteller : Amphenol Industrial |
Circular MIL Spec Connector 19P Sz 22 Pin Crimp Box Mount Receptacle |
auf Bestellung 79 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| 97-4102A22-14P | Hersteller : Amphenol Industrial Operations | Description: CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT |