97-4102A-28-12P
97-4102A-28-12P Amphenol Industrial Operations
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 26
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 28-12
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Flange
Primary Material: Metal
auf Bestellung 25 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 97-4102A-28-12P Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-DTL-5015 General Duty Style, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 26, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 28-12, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Flange, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote 97-4102A-28-12P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
97-4102A28-12P Hersteller : Amphenol Industrial Operations Description: CONN RCPT HSNG MALE 26POS PNL MT
Produkt ist nicht verfügbar
97-4102A-28-12P Hersteller : Amphenol Industrial 97-4100A_ht-1156440.pdf Circular MIL Spec Connector 26P Sz 28 Pin Crimp Box Mount Receptacle