97-4106A-20-27P
97-4106A-20-27P Amphenol Industrial Operations
Features: Backshell
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 14
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-27
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Silver
Primary Material: Metal
auf Bestellung 98 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 97-4106A-20-27P Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-DTL-5015 General Duty Style, Features: Backshell, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 14, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-27, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote 97-4106A-20-27P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
97-4106A-20-27P 97-4106A-20-27P Hersteller : Amphenol Industrial 97-4106A-1648637.pdf Circular MIL Spec Connector 14P Sz 20 Pin Crimp Straight Plug