TAJC686K006RNJ KYOCERA AVX
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJC686K006RNJ KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TAJC686K006RNJ | Hersteller : KYOCERA AVX |
Category: SMD tantalum capacitorsDescription: Capacitor: tantalum; 68uF; 6.3VDC; SMD; C; 2312; ±10%; -55÷125°C; TAJ Type of capacitor: tantalum Mounting: SMD Capacitance: 68µF Operating voltage: 6.3V DC Tolerance: ±10% Operating temperature: -55...125°C Manufacturer series: TAJ Roll diameter max.: 180mm Case - inch: 2312 Case - mm: 6032 Case: C |
auf Bestellung 3712 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3V 68uF 10% |
auf Bestellung 24 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±10% Features: General Purpose Package / Case: 2312 (6032 Metric) Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Molded Operating Temperature: -55°C ~ 125°C ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm Manufacturer Size Code: C Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm) Capacitance: 68 µF Voltage - Rated: 6.3 V |
auf Bestellung 2877 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
TAJC686K006RNJ | Hersteller : KYOCERA AVX Components |
Cap Tant Solid 68uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.5 Ohm 125°C T/R |
auf Bestellung 38 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| TAJC686K006RNJ | Hersteller : AVX |
Tantalum capacitor; 68uF; 6.3V; ±10%; SMD; case: C; operating temperature: -55°C ~125°C TAJC686K006RNJ AVX Capacitor KTSC 68.00/06kAnzahl je Verpackung: 100 Stücke |
auf Bestellung 500 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |