Produkte > KYOCERA AVX > TAJC686K006RNJ
TAJC686K006RNJ
TAJC686K006RNJ KYOCERA AVX
TAJ.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJC686K006RNJ KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJC686K006RNJ TAJC686K006RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 68uF; 6.3VDC; SMD; C; 2312; ±10%; -55÷125°C; TAJ
Type of capacitor: tantalum
Mounting: SMD
Capacitance: 68µF
Operating voltage: 6.3V DC
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAJ
Roll diameter max.: 180mm
Case - inch: 2312
Case - mm: 6032
Case: C
auf Bestellung 3712 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 167
TAJC686K006RNJ TAJC686K006RNJ Hersteller : Kyocera AVX TAJ-3165264.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3V 68uF 10%
auf Bestellung 24 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TAJC686K006RNJ TAJC686K006RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: C
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Mindestbestellmenge: 14
TAJC686K006RNJ TAJC686K006RNJ Hersteller : KYOCERA AVX Components taj.pdf Cap Tant Solid 68uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.5 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 38 Stücke:
TAJC686K006RNJ Hersteller : AVX TAJ.pdf Tantalum capacitor; 68uF; 6.3V; ±10%; SMD; case: C; operating temperature: -55°C ~125°C TAJC686K006RNJ AVX Capacitor KTSC 68.00/06k
Anzahl je Verpackung: 100 Stücke
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 100