Produkte > EBM-PAPST INC. > A1G360-AB33-52
A1G360-AB33-52 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: DC AXIAL FAN
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Round - 360mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1410 RPM
Air Flow: 1471.0 CFM (41.19m³/min)
Operating Temperature: 140°F (60°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CSA, VDE, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 58.0dB(A)
Part Status: Active
Power (Watts): 100 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A1G360-AB33-52 ebm-papst Inc.
Description: DC AXIAL FAN, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Round - 360mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1410 RPM, Air Flow: 1471.0 CFM (41.19m³/min), Operating Temperature: 140°F (60°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CSA, VDE, UL, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 58.0dB(A), Part Status: Active, Power (Watts): 100 W.
Weitere Produktangebote A1G360-AB33-52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A1G360-AB33-52 A1G360-AB33-52 Hersteller : ebm-papst 1G360-934213.pdf DC Fans DC Axial Fan, 360mm Round, 48VDC, 1471CFM, 100kW, 58dBA, 1410RPM