Produkte > EBM-PAPST > A2D200-AA02-01
A2D200-AA02-01
A2D200-AA02-01 EBM-PAPST
A2D200-AA02-01.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø195x75mm; 830m3/h; 67dBA; ball; 2800rpm
Frequency: 50Hz
Impeller diameter: 200mm
Fan dimensions: Ø195x75mm
Current rating: 0.26A
Lead length: 0.45m
Number of poles: 2
Power consumption: 53W
Noise level: 67dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 830m3/h
Protection class: I
Rotational rate/speed: 2800rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
Kind of fan: axial
Insulation class: B
Kind of Bearing: ball
Colour: black
IP rating: IP44
Leads: leads x7
Fan motor: M2D068-CF
Operating temperature: -25...75°C
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D200-AA02-01 EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø195x75mm; 830m3/h; 67dBA; ball; 2800rpm, Frequency: 50Hz, Impeller diameter: 200mm, Fan dimensions: Ø195x75mm, Current rating: 0.26A, Lead length: 0.45m, Number of poles: 2, Power consumption: 53W, Noise level: 67dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Fan efficiency: 830m3/h, Protection class: I, Rotational rate/speed: 2800rpm, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC, Impeller material: metal, Kind of fan: axial, Insulation class: B, Kind of Bearing: ball, Colour: black, IP rating: IP44, Leads: leads x7, Fan motor: M2D068-CF, Operating temperature: -25...75°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2D200-AA02-01 A2D200-AA02-01 Hersteller : EBM Papst w4e300.pdf AC Fan Axial Bearing 230V/400V 488.52CFM/553.26CFM 67dB/70dB
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bulk
Power (Watts): 70.0W
Features: Dual Voltage
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Round - 195mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 3150 RPM
Width: 72.50mm
Weight: 3.7 lbs (1.7 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
Approval Agency: CCC, CE
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Static Pressure: 1.204 in H2O (299.9 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 1 Stücke:
A2D200-AA02-01 A2D200-AA02-01 Hersteller : ebm-papst a2d200-ah18-01.pdf AC Fans AC Axial Fan, 200x200x73mm, 400VAC, 553CFM, 70W, 70dBA, 3150RPM, Ball, IP44
auf Bestellung 10 Stücke:
auf Bestellung 12 Stücke:
auf Bestellung 5 Stücke:
A2D200-AA02-01 A2D200-AA02-01 Hersteller : EBM-PAPST 2143382.pdf Description: EBM-PAPST - A2D200-AA02-01 - AXIAL FAN, 200MM, 230VAC, BALL BEARING
tariffCode: 84145925
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Luftstrom - CFM: 553.26cu.ft/min
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Nenndrehzahl: 3150rpm
auf Bestellung 19 Stücke:
A2D200-AA02-01
Produktcode: 212568
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
A2D200-AA02-01.pdf Gehäuse, Halter, Montage- und Installationselemente > Lüfter und Zubehör
Produkt ist nicht verfügbar