Produkte > EBM-PAPST > A2D200-AI18-01
A2D200-AI18-01
  • A2D200-AI18-01
  • A2D200-AI18-01
A2D200-AI18-01 EBM-PAPST
A2D200-AI18-01.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø197x64mm; 890m3/h; 65dBA; ball; 2600rpm
Frequency: 50Hz
Impeller diameter: 200mm
Fan dimensions: Ø197x64mm
Current rating: 0.29A
Lead length: 0.45m
Number of poles: 2
Power consumption: 68W
Noise level: 65dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 890m3/h
Protection class: I
Rotational rate/speed: 2600rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
Kind of fan: axial
Insulation class: B
Kind of Bearing: ball
Colour: black
IP rating: IP44
Leads: leads x7
Fan motor: M2D068-BF
Operating temperature: -25...45°C
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D200-AI18-01 EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø197x64mm; 890m3/h; 65dBA; ball; 2600rpm, Frequency: 50Hz, Impeller diameter: 200mm, Fan dimensions: Ø197x64mm, Current rating: 0.29A, Lead length: 0.45m, Number of poles: 2, Power consumption: 68W, Noise level: 65dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Fan efficiency: 890m3/h, Protection class: I, Rotational rate/speed: 2600rpm, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC, Impeller material: metal, Kind of fan: axial, Insulation class: B, Kind of Bearing: ball, Colour: black, IP rating: IP44, Leads: leads x7, Fan motor: M2D068-BF, Operating temperature: -25...45°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2D200-AI18-01 A2D200-AI18-01 Hersteller : ebm-papst A2D200AI1801_BA_ENG-2327009.pdf AC Fans Axial Fan, 200x200x73mm, 400VAC, 530CFM, 68/70W, 68dBA, 140Pa, IP44
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bulk
Power (Watts): 70.0W
Voltage - Rated: 400VAC
Size / Dimension: Round - 195mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2900 RPM
Air Flow: 530.1 CFM (14.84m³/min)
Width: 73.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
Termination: 7 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Noise: 68.0dB(A)
Static Pressure: 0.562 in H2O (140.0 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 10 Stücke:
A2D200-AI18-01 Hersteller : EBM Papst a2d200-ai18-01.pdf AC Axial Fan, 400V