Produkte > EBM-PAPST INC. > A2D240-AA02-06
A2D240-AA02-06
A2D240-AA02-06 ebm-papst Inc.
A2D240AA0206-BA-ENG.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Power (Watts): 125W
Features: Dual Voltage
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Round - 240mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2700 RPM
Width: 72.50mm
Operating Temperature: -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
Termination: 7 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CE
Part Status: Active
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D240-AA02-06 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN, Power (Watts): 125W, Features: Dual Voltage, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230/400VAC, Size / Dimension: Round - 240mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2700 RPM, Width: 72.50mm, Operating Temperature: -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C), Termination: 7 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CE, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote A2D240-AA02-06
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2D240-AA02-06 A2D240-AA02-06 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A2D240AA0206-2327728.pdf AC Fans AC Axial Fan, 240x240x72mm, 230VAC/400VAC, 125W, 2700RPM, Ball, IP44