Produkte > EBM-PAPST > A2D250-AA02-01
A2D250-AA02-01
  • A2D250-AA02-01
  • A2D250-AA02-01
A2D250-AA02-01 EBM-PAPST
A2D250AA0201-DTE.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø250x83mm; 1685m3/h; 72dBA; ball; IP44
Frequency: 50Hz
Fan dimensions: Ø250x83mm
Current rating: 0.38A
Lead length: 0.45m
Power consumption: 110W
Noise level: 72dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 1685m3/h
Rotational rate/speed: 2650rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
Kind of fan: axial
Kind of Bearing: ball
Colour: black
IP rating: IP44
Fan motor: M2E068-DF
Operating temperature: -25...70°C
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D250-AA02-01 EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø250x83mm; 1685m3/h; 72dBA; ball; IP44, Frequency: 50Hz, Fan dimensions: Ø250x83mm, Current rating: 0.38A, Lead length: 0.45m, Power consumption: 110W, Noise level: 72dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Fan efficiency: 1685m3/h, Rotational rate/speed: 2650rpm, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC, Impeller material: metal, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: ball, Colour: black, IP rating: IP44, Fan motor: M2E068-DF, Operating temperature: -25...70°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2D250-AA02-01 A2D250-AA02-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A2D250AA0201_Datasheet_ENU.pdf AC Fans AC Axial Fan, 250x250x85mm, 400VAC, 50-60Hz, 1685-1845m3/h, Ball Bearing, IP44
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bulk
Power (Watts): 160W
Voltage - Rated: 400VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2950 RPM
Air Flow: 992.5 CFM (27.79m³/min)
Width: 83.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 7 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Noise: 72.0dB(A)
Static Pressure: 1.204 in H2O (300.0 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 7 Stücke:
A2D250-AA02-01 A2D250-AA02-01 Hersteller : EBM Papst w4e300.pdf AC Fan Axial Bearing 230V/400V 991.75CFM/1085.93CFM 72dB/75dB
auf Bestellung 11 Stücke: