Produkte > EBM-PAPST > A2D250-AA02-02
A2D250-AA02-02
  • A2D250-AA02-02
  • A2D250-AA02-02
A2D250-AA02-02 EBM-PAPST
Catalog_Axialfans_2007_EN.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø250x85mm; 1685m3/h; 72dBA; ball; IP44
Frequency: 50Hz
Fan dimensions: Ø250x85mm
Current rating: 0.38A
Lead length: 0.45m
Power consumption: 110W
Noise level: 72dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 1685m3/h
Protection class: 1
Rotational rate/speed: 2650rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
Kind of fan: axial
Insulation class: B
Kind of Bearing: ball
Colour: black
IP rating: IP44
Fan motor: M2D068-DF
Operating temperature: -25...70°C
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D250-AA02-02 EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø250x85mm; 1685m3/h; 72dBA; ball; IP44, Frequency: 50Hz, Fan dimensions: Ø250x85mm, Current rating: 0.38A, Lead length: 0.45m, Power consumption: 110W, Noise level: 72dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Fan efficiency: 1685m3/h, Protection class: 1, Rotational rate/speed: 2650rpm, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC, Impeller material: metal, Kind of fan: axial, Insulation class: B, Kind of Bearing: ball, Colour: black, IP rating: IP44, Fan motor: M2D068-DF, Operating temperature: -25...70°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2D250-AA02-02 A2D250-AA02-02 Hersteller : EBM Papst a2d250aa0202-eng.pdf AC Fan Axial Ball Bearing 400V
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Power (Watts): 160W
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 400VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2950 RPM
Air Flow: 1086.7 CFM (30.43m³/min)
Width: 83.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 7 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Noise: 75.0dB(A)
Static Pressure: 1.204 in H2O (300.0 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 27 Stücke:
A2D250-AA02-02 A2D250-AA02-02 Hersteller : ebm-papst 1663945-1165549.pdf AC Fans AC Axial Fan, 250x250x83mm, 400VAC, 992CFM, 110W, 72dBA, 2650RPM, Ball, IP44
auf Bestellung 15 Stücke:
auf Bestellung 9 Stücke:
A2D250-AA02-02 A2D250-AA02-02 Hersteller : EBM-PAPST 1839030.pdf Description: EBM-PAPST - A2D250-AA02-02 - AXIAL FAN, 400VAC, 260mA
tariffCode: 84145925
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Luftstrom - CFM: 992.34cu.ft/min
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Nenndrehzahl: 2950rpm
auf Bestellung 27 Stücke: