Produkte > EBM-PAPST INC. > A2D250-AA02-82
A2D250-AA02-82 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 160W
Features: Thermal Overload Protection (TOP)
Voltage - Rated: 400VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2950 RPM
Air Flow: 709.7 CFM (19.87m³/min)
Width: 82.50mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 6 Wire Leads
Approval Agency: CSA, CE, EAC, UL
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Static Pressure: 1.204 in H2O (299.9 Pa)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D250-AA02-82 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN, Packaging: Bulk, Power (Watts): 160W, Features: Thermal Overload Protection (TOP), Voltage - Rated: 400VAC, Size / Dimension: Round - 250mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2950 RPM, Air Flow: 709.7 CFM (19.87m³/min), Width: 82.50mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 6 Wire Leads, Approval Agency: CSA, CE, EAC, UL, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase, Static Pressure: 1.204 in H2O (299.9 Pa).
Weitere Produktangebote A2D250-AA02-82
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2D250-AA02-82 A2D250-AA02-82 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A2D250AA0282-1880243.pdf AC Fans AC Axial Fan, 230VAC, 2950CFM, 160W, 75dBA, 2950RPM, 300Pa, Terminal, IP44 Rated