Produkte > EBM-PAPST INC. > A2D250-AA06-52
A2D250-AA06-52
A2D250-AA06-52 ebm-papst Inc.
Catalog_Axialfans_2007_EN.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 150W
Features: Dual Voltage, Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 266/460VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2900 RPM
Width: 83.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 149°F (-25 ~ 65°C)
Termination: 9 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CSA, UL
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa)
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D250-AA06-52 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN, Packaging: Bulk, Power (Watts): 150W, Features: Dual Voltage, Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 266/460VAC, Size / Dimension: Round - 250mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2900 RPM, Width: 83.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 149°F (-25 ~ 65°C), Termination: 9 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CSA, UL, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase, Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa).