Produkte > EBM-PAPST > A2D250-AH02-01
A2D250-AH02-01
  • A2D250-AH02-01
  • A2D250-AH02-01
A2D250-AH02-01 EBM-PAPST
A2D250-AH02-01.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø251x74mm; 1830m3/h; 69dBA; ball; IP44
Frequency: 50Hz
Impeller diameter: 250mm
Fan dimensions: Ø251x74mm
Current rating: 0.34A
Lead length: 0.45m
Number of poles: 2
Power consumption: 100W
Noise level: 69dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 1830m3/h
Protection class: I
Rotational rate/speed: 2500rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
Kind of fan: axial
Insulation class: B
Kind of Bearing: ball
Colour: black
IP rating: IP44
Leads: leads x7
Fan motor: M2D068-CF
Operating temperature: -25...65°C
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D250-AH02-01 EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø251x74mm; 1830m3/h; 69dBA; ball; IP44, Frequency: 50Hz, Impeller diameter: 250mm, Fan dimensions: Ø251x74mm, Current rating: 0.34A, Lead length: 0.45m, Number of poles: 2, Power consumption: 100W, Noise level: 69dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Fan efficiency: 1830m3/h, Protection class: I, Rotational rate/speed: 2500rpm, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC, Impeller material: metal, Kind of fan: axial, Insulation class: B, Kind of Bearing: ball, Colour: black, IP rating: IP44, Leads: leads x7, Fan motor: M2D068-CF, Operating temperature: -25...65°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Power (Watts): 145W
Features: Dual Voltage
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2650 RPM
Air Flow: 1077.9 CFM (30.18m³/min)
Width: 83.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)
Termination: 7 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Noise: 69.0dB(A)
Static Pressure: 0.602 in H2O (150.0 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
A2D250-AH02-01 A2D250-AH02-01 Hersteller : ebm-papst 1663945.pdf AC Fans AC Axial Fan, 250x250x72mm, 400VAC, 140W, 2650RPM, 150Pa, Ball, IP44
auf Bestellung 17 Stücke:
A2D250-AH02-01 Hersteller : EBM Papst ac-axial-fan-a2d250ah0201-eng.pdf AC Fan Axial Ball Bearing 400V
auf Bestellung 4 Stücke: