Produkte > EBM-PAPST > A2D300-AD02-02
A2D300-AD02-02
A2D300-AD02-02 ebm-papst
ebm-papst_a2d300-ad02-02.pdf
Hersteller: ebm-papst
AC Fans AC Axial Fan, 300x300x101mm, 230VAC, 1730CFM, 270W, 77dBA, 2800RPM, 100Pa, IP44
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D300-AD02-02 ebm-papst
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø300x103mm; 2760m3/h; 76dBA; ball; IP44, Type of fan: AC, Kind of fan: axial, Power consumption: 0.18kW, Current rating: 0.54A, Fan efficiency: 2760m3/h, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 2650rpm, Impeller material: metal, IP rating: IP44, Number of poles: 2, Frequency: 50Hz, Noise level: 76dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Operating temperature: -25...60°C, Insulation class: B, Colour: black, Leads: leads x7, Protection class: I, Fan motor: M2D068-EC, Kind of motor: 3-phase, Fan dimensions: Ø300x103mm, Impeller diameter: 300mm, Lead length: 0.45m.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Power (Watts): 270W
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Round - 300mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2800 RPM
Air Flow: 1731.7 CFM (48.49m³/min)
Width: 104.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 95°F (-25 ~ 35°C)
Termination: 7 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Noise: 77.0dB(A)
Static Pressure: 0.401 in H2O (100.0 Pa)
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
A2D300-AD02-02 A2D300-AD02-02 Hersteller : EBM Papst w4e300.pdf AC Fan Axial Bearing 230V/400V 1624.47CFM/1730.42CFM 76dB/77dB
auf Bestellung 2 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
A2D300-AD02-02 Hersteller : EBM-PAPST A2D300-AD02-02.pdf Category: AC 230V/400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø300x103mm; 2760m3/h; 76dBA; ball; IP44
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Power consumption: 0.18kW
Current rating: 0.54A
Fan efficiency: 2760m3/h
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 2650rpm
Impeller material: metal
IP rating: IP44
Number of poles: 2
Frequency: 50Hz
Noise level: 76dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Operating temperature: -25...60°C
Insulation class: B
Colour: black
Leads: leads x7
Protection class: I
Fan motor: M2D068-EC
Kind of motor: 3-phase
Fan dimensions: Ø300x103mm
Impeller diameter: 300mm