Produkte > EBM PAPST > A2D300-AD02-36
A2D300-AD02-36 EBM Papst
Hersteller: EBM Papst
AC Axial Fan
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D300-AD02-36 EBM Papst
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø300x101.5mm; 1705m3/h; ball; 2650rpm, Type of fan: AC, Kind of fan: axial, Power consumption: 0.18kW, Current rating: 0.54A, Fan efficiency: 1705m3/h, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 2650rpm, Impeller material: steel, IP rating: IP44, Frequency: 50/60Hz, Supply voltage: 230/400V AC, Operating temperature: -25...60°C, Insulation class: B, Colour: black, Leads: cables, Protection class: I, Fan motor: M2D068-EC, Kind of motor: 3-phase, Fan dimensions: Ø300x101.5mm, Lead length: 1.05m.
Weitere Produktangebote A2D300-AD02-36
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2D300-AD02-36 Hersteller : ebm-papst Inc. Description: AC AXIAL FAN
Power (Watts): 270W
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 400VAC
Size / Dimension: Round - 300mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2800 RPM
Air Flow: 1004.2 CFM (28.12m³/min)
Width: 101.5mm
Operating Temperature: -13 ~ 86°F (-25 ~ 30°C)
Termination: 7 Wire Leads
Approval Agency: CE
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.566 in H2O (141.0 Pa)
Produkt ist nicht verfügbar
A2D300-AD02-36 A2D300-AD02-36 Hersteller : ebm-papst ebm-papst_a2d300-ad02-02.pdf AC Fans AC Axial Fan, 300x300x101mm, IP44 Rated
Produkt ist nicht verfügbar
A2D300AD0236 Hersteller : EBM-PAPST Category: AC 230V/400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø300x101.5mm; 1705m3/h; ball; 2650rpm
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Power consumption: 0.18kW
Current rating: 0.54A
Fan efficiency: 1705m3/h
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 2650rpm
Impeller material: steel
IP rating: IP44
Frequency: 50/60Hz
Supply voltage: 230/400V AC
Operating temperature: -25...60°C
Insulation class: B
Colour: black
Leads: cables
Protection class: I
Fan motor: M2D068-EC
Kind of motor: 3-phase
Fan dimensions: Ø300x101.5mm