Produkte > EBM-PAPST > A2D300-AP02-02
A2D300-AP02-02
  • A2D300-AP02-02
  • A2D300-AP02-02
A2D300-AP02-02 EBM-PAPST
A2D300-AP02-02.PDF
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø298x109mm; 3130m3/h; 72dBA; ball; IP44
Frequency: 50Hz
Impeller diameter: 300mm
Fan dimensions: Ø298x109mm
Current rating: 0.62A
Lead length: 0.45m
Number of poles: 2
Power consumption: 210W
Noise level: 72dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 3130m3/h
Protection class: I
Rotational rate/speed: 2580rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
IP rating: IP44
Leads: leads x7
Fan motor: M2D074-DF
Operating temperature: -25...55°C
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D300-AP02-02 EBM-PAPST
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø298x109mm; 3130m3/h; 72dBA; ball; IP44, Frequency: 50Hz, Impeller diameter: 300mm, Fan dimensions: Ø298x109mm, Current rating: 0.62A, Lead length: 0.45m, Number of poles: 2, Power consumption: 210W, Noise level: 72dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Fan efficiency: 3130m3/h, Protection class: I, Rotational rate/speed: 2580rpm, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC, Impeller material: metal, Kind of fan: axial, Insulation class: B, Kind of Bearing: ball, Colour: black, IP rating: IP44, Leads: leads x7, Fan motor: M2D074-DF, Operating temperature: -25...55°C.
Packaging: Bulk
Power (Watts): 300W
Features: Dual Voltage
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Round - 298mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2750 RPM
Air Flow: 1300.0 CFM (36.40m³/min)
Width: 68.00mm
Weight: 6.8 lbs (3.1 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Approval Agency: CCC, CE
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa)
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
A2D300-AP02-02 Hersteller : EBM Papst ac-axial-fan-a2d300ap0202-eng.pdf AC Fan Axial Ball Bearing 230V/400V
auf Bestellung 9 Stücke:
auf Bestellung 52 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
A2D300-AP02-02 A2D300-AP02-02 Hersteller : ebm-papst ebm-papst_a2d300-ad02-02.pdf AC Fans AC Axial Fan, 300x300x101mm, 230VAC/400VAC, 210W, 2580RPM, 200Pa, Ball, IP44