Produkte > EBM PAPST > A2D300-AP02-19
A2D300-AP02-19 EBM Papst
Hersteller: EBM Papst
A2D300-AP02-19
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2D300-AP02-19 EBM Papst
Description: AC AXIAL FAN, Power (Watts): 300W, Features: Dual Voltage, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230/400VAC, Size / Dimension: Round - 298mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2750 RPM, Air Flow: 1178 CFM (32.98m³/min), Width: 104.0mm, Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C), Termination: 7 Wire Leads, Approval Agency: CE, EAC, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2D300-AP02-19 Hersteller : EBM-PAPST Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; axial; 2001.699m3/h; ball; 2750rpm; IP44
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Power consumption: 300W
Current rating: 0.84A
Fan efficiency: 2001.699m3/h
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 2750rpm
Impeller material: steel
IP rating: IP44
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
A2D300-AP02-19 Hersteller : ebm-papst Inc. Description: AC AXIAL FAN
Power (Watts): 300W
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Round - 298mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2750 RPM
Air Flow: 1178 CFM (32.98m³/min)
Width: 104.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 7 Wire Leads
Approval Agency: CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa)
Produkt ist nicht verfügbar
A2D300-AP02-19 A2D300-AP02-19 Hersteller : ebm-papst ebm-papst_a2d300-ad02-02.pdf AC Fans AC Axial Fan, 300x300x101mm, IP44 Rated