Produkte > EBM-PAPST INC. > A2E170-AF23-01
A2E170-AF23-01
A2E170-AF23-01 ebm-papst Inc.
Catalog_Axialfans_2007_EN.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 53.0W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 170mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 3150 RPM
Width: 65.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Part Status: Active
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2E170-AF23-01 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN, Packaging: Bulk, Power (Watts): 53.0W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 170mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 3150 RPM, Width: 65.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CCC, CE, EAC, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2E170-AF23-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A2E170AF2301-1879455.pdf AC Fans AC Axial Fan, 170mm, 230VAC, 47/53W, IP44 Rated