Produkte > EBM-PAPST > A2E250-AE65-02
A2E250-AE65-02
A2E250-AE65-02 EBM-PAPST
A2E250-AE65-02.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø250x82.5mm; ball; 2550rpm; IP44
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Insulation class: B
Kind of Bearing: ball
Protection class: I
IP rating: IP44
Leads: leads x4
Fan motor: M2E068-DF
Impeller material: metal
Operating temperature: -25...55°C
Fan dimensions: Ø250x82.5mm
Lead length: 0.45m
Current rating: 0.51A
Frequency: 50Hz
Power consumption: 115W
Supply voltage: 230V AC
Kind of motor: 1-phase
Rotational rate/speed: 2550rpm
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2E250-AE65-02 EBM-PAPST
Category: AC230V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø250x82.5mm; ball; 2550rpm; IP44, Type of fan: AC, Kind of fan: axial, Insulation class: B, Kind of Bearing: ball, Protection class: I, IP rating: IP44, Leads: leads x4, Fan motor: M2E068-DF, Impeller material: metal, Operating temperature: -25...55°C, Fan dimensions: Ø250x82.5mm, Lead length: 0.45m, Current rating: 0.51A, Frequency: 50Hz, Power consumption: 115W, Supply voltage: 230V AC, Kind of motor: 1-phase, Rotational rate/speed: 2550rpm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2E250-AE65-02 A2E250-AE65-02 Hersteller : EBM Papst w4e300.pdf AC Fan Axial Bearing 230V 947.61CFM/1024.13CFM 72dB/73dB
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 16 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
A2E250-AE65-02 A2E250-AE65-02 Hersteller : ebm-papst Inc. A2E250-AE65-02.pdf Description: FAN AXIAL 250X83MM BALL 230VAC
Packaging: Bulk
Power (Watts): 165W
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2750 RPM
Air Flow: 1024.0 CFM (28.67m³/min)
Width: 83.00mm
Weight: 4.9 lbs (2.2 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
Approval Agency: CCC, CE, GOST, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 73.0dB(A)
Static Pressure: 0.522 in H2O (130.0 Pa)
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
A2E250-AE65-02 A2E250-AE65-02 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A2E250AE6502_Datasheet_ENU.pdf AC Fans AC Axial Fan, 250x250x85mm, 230VAC, 50-60Hz, 1710-1800m3/h, 2x Lead Wires, IP44