Produkte > EBM PAPST > A2E250-AE65-55
A2E250-AE65-55
A2E250-AE65-55 EBM Papst
1878239.pdf
Hersteller: EBM Papst
AC Fan Axial Ball Bearing 230V
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2E250-AE65-55 EBM Papst
Description: AC AXIAL FAN, Power (Watts): 165W, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 250mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2750 RPM, Air Flow: 1024.9 CFM (28.7m³/min), Width: 83.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CCC, CE, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 73.0dB(A), Static Pressure: 0.522 in H2O (130.0 Pa), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2E250-AE65-55 A2E250-AE65-55 Hersteller : EBM-PAPST 1878239.pdf Description: EBM-PAPST - A2E250-AE65-55 - AXIAL FAN, 250MM, 230VAC, 1024CFM, 73DBA
tariffCode: 84145925
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Luftstrom - CFM: 1024cu.ft/min
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
A2E250-AE65-55 Hersteller : ebm-papst ebm-papst_A2E250-AE65-55.pdf AC Fans AC Axial Fan, 230VAC
auf Bestellung 11 Stücke:
Anzahl Preis
A2E250-AE65-55 Hersteller : ebm-papst Inc. Description: AC AXIAL FAN
Power (Watts): 165W
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2750 RPM
Air Flow: 1024.9 CFM (28.7m³/min)
Width: 83.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 73.0dB(A)
Static Pressure: 0.522 in H2O (130.0 Pa)