Produkte > EBM-PAPST INC. > A2E250-AL86-74
A2E250-AL86-74 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 160W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2700 RPM
Width: 73.00mm
Operating Temperature: 113°F (45°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CSA, UL
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.401 in H2O (100.0 Pa)
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2E250-AL86-74 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN, Packaging: Bulk, Power (Watts): 160W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Round - 250mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2700 RPM, Width: 73.00mm, Operating Temperature: 113°F (45°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CSA, UL, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, Static Pressure: 0.401 in H2O (100.0 Pa), Part Status: Active.
Weitere Produktangebote A2E250-AL86-74
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2E250-AL86-74 A2E250-AL86-74 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A2E250_AL86_74-2949105.pdf AC Fans Axial Fan, 250x250x73mm, 115VAC, 110/160W, 2700RPM, 100Pa, 4x Lead Wires, IP44