Produkte > EBM-PAPST INC. > A2E250-AM06-01
A2E250-AM06-01
A2E250-AM06-01 ebm-papst Inc.
Catalog_Axialfans_2007_EN.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 150W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 251mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2600 RPM
Air Flow: 1160.3 CFM (32.49m³/min)
Width: 74.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.341 in H2O (85.0 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2E250-AM06-01 ebm-papst Inc.
Category: AC230V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø251x72mm; 1820m3/h; 69dBA; ball; 2450rpm, Type of fan: AC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 230V AC, Fan dimensions: Ø251x72mm, Power consumption: 115W, Current rating: 0.51A, Fan efficiency: 1820m3/h, Noise level: 69dBA, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 2450rpm, Frequency: 50Hz, Impeller material: metal, Insulation class: B, IP rating: IP44, Leads: leads x4, Lead length: 0.45m, Operating temperature: -25...65°C, Fan motor: M2E068-CF, Colour: black, Kind of motor: 1-phase, Protection class: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2E250-AM06-01 A2E250-AM06-01 Hersteller : EBM-PAPST 2228081.pdf Description: EBM-PAPST - A2E250-AM06-01 - AXIAL FAN, 250MM, 230VAC, BALL BEARING
tariffCode: 84145925
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Luftstrom - CFM: 1160cu.ft/min
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Nenndrehzahl: 2600rpm
auf Bestellung 21 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
A2E250AM0601 Hersteller : EBM Papst a2e250am0601eng.pdf AC Fan Axial Ball Bearing 230V 1071.21CFM/1159.5CFM 69dB/71dB
auf Bestellung 13 Stücke:
Anzahl Preis
auf Bestellung 43 Stücke:
A2E250-AM06-01 A2E250-AM06-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A2E250AM0601_Datasheet_ENU.pdf AC Fans AC Axial Fan, 251x251x74mm, 230VAC, 50-60Hz, 1820-1970m3/h, 2x Lead Wires, IP44
Produkt ist nicht verfügbar
A2E250-AM06-01
+1
A2E250-AM06-01 Hersteller : EBM-PAPST Catalog_Axialfans_2007_EN.pdf Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø251x72mm; 1820m3/h; 69dBA; ball; 2450rpm
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 230V AC
Fan dimensions: Ø251x72mm
Power consumption: 115W
Current rating: 0.51A
Fan efficiency: 1820m3/h
Noise level: 69dBA
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 2450rpm
Frequency: 50Hz
Impeller material: metal
Insulation class: B
IP rating: IP44
Leads: leads x4
Lead length: 0.45m
Operating temperature: -25...65°C