Produkte > EBM-PAPST > A2E250-AE65-01
A2E250-AE65-01
A2E250-AE65-01 EBM-PAPST
A2E250-AE65-01.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø250x85mm; 1610m3/h; 72dBA; ball; 2550rpm
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Insulation class: B
Kind of Bearing: ball
Colour: black
Protection class: I
IP rating: IP44
Leads: leads x4
Fan motor: M2E068-DF
Impeller material: metal
Operating temperature: -25...55°C
Impeller diameter: 250mm
Fan dimensions: Ø250x85mm
Lead length: 0.45m
Current rating: 0.51A
Number of poles: 2
Frequency: 50Hz
Noise level: 72dBA
Power consumption: 115W
Supply voltage: 230V AC