Produkte > EBM-PAPST > A4D350-AA06-01
A4D350-AA06-01
  • A4D350-AA06-01
  • A4D350-AA06-01
A4D350-AA06-01 EBM-PAPST
A4D350-AA06-01.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø353x104mm; 2900m3/h; 69dBA; ball; IP44
Frequency: 50Hz
Impeller diameter: 350mm
Fan dimensions: Ø353x104mm
Current rating: 0.39A
Lead length: 0.45m
Number of poles: 4
Power consumption: 145W
Noise level: 69dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 2900m3/h
Protection class: I
Rotational rate/speed: 1420rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
Kind of fan: axial
Insulation class: B
Kind of Bearing: ball
Colour: black
IP rating: IP44
Leads: leads x7
Operating temperature: -25...45°C
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details A4D350-AA06-01 EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø353x104mm; 2900m3/h; 69dBA; ball; IP44, Frequency: 50Hz, Impeller diameter: 350mm, Fan dimensions: Ø353x104mm, Current rating: 0.39A, Lead length: 0.45m, Number of poles: 4, Power consumption: 145W, Noise level: 69dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Fan efficiency: 2900m3/h, Protection class: I, Rotational rate/speed: 1420rpm, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC, Impeller material: metal, Kind of fan: axial, Insulation class: B, Kind of Bearing: ball, Colour: black, IP rating: IP44, Leads: leads x7, Operating temperature: -25...45°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A4D350-AA06-01 A4D350-AA06-01 Hersteller : EBM Papst w4e300.pdf AC Fan Axial Bearing 230V/400V 1706.88CFM/1942.31CFM 69dB/72dB
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 3 Stücke:
A4D350-AA06-01 A4D350-AA06-01 Hersteller : ebm-papst Inc. Description: AC AXIAL FAN
Power (Watts): 190W
Features: Dual Voltage
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Round - 353mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1620 RPM
Air Flow: 1708.1 CFM (47.83m³/min)
Width: 104.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
Termination: 7 Wire Leads
Approval Agency: EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Noise: 69.0dB(A)
Static Pressure: 0.602 in H2O (150.0 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 13 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
A4D350-AA06-01 A4D350-AA06-01 Hersteller : ebm-papst ebmpapst_07082019_A4D350AA0601_KM96928_.pdf AC Fans AC Axial Fan, 353x353x102mm, 230VAC, 145/190W, 1420/1620RPM, 150Pa, Ball, IP44