Produkte > EBM-PAPST > A4D350-AN08-01
A4D350-AN08-01
  • A4D350-AN08-01
  • A4D350-AN08-01
A4D350-AN08-01 EBM-PAPST
A4D350-AN08-01.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø352x109.8mm; 2105m3/h; 56dBA; ball
Frequency: 50Hz
Impeller diameter: 350mm
Fan dimensions: Ø352x109.8mm
Current rating: 640mA
Lead length: 0.6m
Number of poles: 4
Power consumption: 170W
Noise level: 56dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 2105m3/h
Protection class: I
Rotational rate/speed: 1370rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
Kind of fan: axial
Insulation class: F
Kind of Bearing: ball
Colour: black
IP rating: IP44
Leads: leads x7
Fan motor: M4D074-DF
Operating temperature: -25...65°C
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details A4D350-AN08-01 EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø352x109.8mm; 2105m3/h; 56dBA; ball, Frequency: 50Hz, Impeller diameter: 350mm, Fan dimensions: Ø352x109.8mm, Current rating: 640mA, Lead length: 0.6m, Number of poles: 4, Power consumption: 170W, Noise level: 56dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Fan efficiency: 2105m3/h, Protection class: I, Rotational rate/speed: 1370rpm, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC, Impeller material: metal, Kind of fan: axial, Insulation class: F, Kind of Bearing: ball, Colour: black, IP rating: IP44, Leads: leads x7, Fan motor: M4D074-DF, Operating temperature: -25...65°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A4D350-AN08-01 A4D350-AN08-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A4D350AN0801_Datasheet_ENU.pdf AC Fans AC Axial Fan, 352x352x110mm, 230-400VAC, 3310-3750m3/h, 2x Wire, IP44, HyBlade