Produkte > EBM-PAPST INC. > A4E300-AS72-01
A4E300-AS72-01
A4E300-AS72-01 ebm-papst Inc.
A4E300AS7201-BA-ENU.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIALFAN
Power (Watts): 96.0W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 300mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1500 RPM
Width: 73.40mm
Weight: 3.7 lbs (1.7 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, EAC, UL
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.241 in H2O (60.0 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A4E300-AS72-01 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIALFAN, Power (Watts): 96.0W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 300mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1500 RPM, Width: 73.40mm, Weight: 3.7 lbs (1.7 kg), Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CCC, CE, EAC, UL, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, Static Pressure: 0.241 in H2O (60.0 Pa), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A4E300-AS72-01 A4E300-AS72-01 Hersteller : ebm-papst A4E300AS7201-BA-ENU.pdf AC Fans AC Axial Fan, 230VAC, 72W, 1320RPM, 4xLead Wires