Produkte > EBM-PAPST INC. > A4E360-AC20-06
A4E360-AC20-06 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Power (Watts): 145W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 360mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1430 RPM
Width: 99.30mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.161 in H2O (40.2 Pa)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A4E360-AC20-06 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN, Power (Watts): 145W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 360mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1430 RPM, Width: 99.30mm, Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CE, EAC, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, Static Pressure: 0.161 in H2O (40.2 Pa).
Weitere Produktangebote A4E360-AC20-06
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A4E360-AC20-06 A4E360-AC20-06 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A4E360AC2006-1879358.pdf AC Fans AC Axial Fan, 360mm Round, 230VAC, 1440CFM, 145W, 1430RPM, Ball, IP44