Produkte > EBM-PAPST > A4E450-AP01-01
A4E450-AP01-01
A4E450-AP01-01 EBM-PAPST
A4E450-AP01-01.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø446x134mm; 3690m3/h; ball; 1400rpm; Ø: 450mm
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 230V AC
Fan dimensions: Ø446x134mm
Power consumption: 245W
Current rating: 1.1A
Fan efficiency: 3690m3/h
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 1400rpm
Impeller diameter: 450mm
Frequency: 50Hz
Impeller material: metal
Insulation class: F
IP rating: IP44
Leads: leads x4
Lead length: 0.6m
Operating temperature: -25...60°C
Fan motor: M4E074-GA
Number of poles: 4
Colour: black
Kind of motor: 1-phase
Protection class: I
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A4E450-AP01-01 EBM-PAPST
Description: EBM-PAPST - A4E450-AP01-01 - AXIAL FAN, 250MM, 115V, 2171.85CFM, tariffCode: 84145925, Stromanschluss: 4 Lead Wires, rohsCompliant: Y-EX, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Art des Lagers: Ball Bearing, Nennleistung: 355W, isCanonical: Y, IP-Schutzart: IP44, usEccn: EAR99, Luftstrom - m3/min: 61.5m³/min, Nennstrom: 1.55A, AC-Nennspannung: 230V, Außentiefe: 129mm, Geräuschentwicklung: -, euEccn: NLR, Luftstrom - CFM: 2171.85cu.ft/min, Lüfterrahmen: Circular, Produktpalette: A4E450 Series, productTraceability: No, Rahmengröße: 450mm, Nenndrehzahl: 1600rpm, directShipCharge: 25.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Power (Watts): 355W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 446mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1600 RPM
Air Flow: 2173.4 CFM (60.86m³/min)
Width: 129.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.140 in H2O (34.9 Pa)
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
A4E450-AP01-01 A4E450-AP01-01 Hersteller : EBM Papst a4e450-ap01-01.pdf AC Axial Fan, 230V
auf Bestellung 4 Stücke:
A4E450-AP01-01 A4E450-AP01-01 Hersteller : EBM-PAPST 1992591.pdf Description: EBM-PAPST - A4E450-AP01-01 - AXIAL FAN, 250MM, 115V, 2171.85CFM
tariffCode: 84145925
Stromanschluss: 4 Lead Wires
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Art des Lagers: Ball Bearing
Nennleistung: 355W
isCanonical: Y
IP-Schutzart: IP44
usEccn: EAR99
Luftstrom - m3/min: 61.5m³/min
Nennstrom: 1.55A
AC-Nennspannung: 230V
Außentiefe: 129mm
Geräuschentwicklung: -
euEccn: NLR
Luftstrom - CFM: 2171.85cu.ft/min
Lüfterrahmen: Circular
Produktpalette: A4E450 Series
productTraceability: No
Rahmengröße: 450mm
Nenndrehzahl: 1600rpm
directShipCharge: 25
auf Bestellung 11 Stücke:
A4E450-AP01-01 A4E450-AP01-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A4E450AP0101_Datasheet_ENU.pdf AC Fans AC Axial Fan, 446x446x134mm, 230VAC, 50-60Hz, 5700-6500m3/h, 2x Lead Wires, IP44