Produkte > EBM-PAPST > A4S250-AA02-02
A4S250-AA02-02
A4S250-AA02-02 EBM-PAPST
A4S250-AA02-02.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø250x75mm; 870m3/h; 58dBA; ball; 1400rpm
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 230V AC
Fan dimensions: Ø250x75mm
Power consumption: 72W
Current rating: 0.53A
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 1400rpm
Frequency: 50Hz
Impeller material: metal
Insulation class: B
IP rating: IP44
Leads: leads x3
Lead length: 0.45m
Operating temperature: -25...40°C
Fan motor: M4S068-CF
Kind of motor: 1-phase
Protection class: I
Number of poles: 4
Impeller diameter: 250mm
Noise level: 58dBA
Colour: black
Fan efficiency: 870m3/h
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A4S250-AA02-02 EBM-PAPST
Category: AC230V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø250x75mm; 870m3/h; 58dBA; ball; 1400rpm, Type of fan: AC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 230V AC, Fan dimensions: Ø250x75mm, Power consumption: 72W, Current rating: 0.53A, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 1400rpm, Frequency: 50Hz, Impeller material: metal, Insulation class: B, IP rating: IP44, Leads: leads x3, Lead length: 0.45m, Operating temperature: -25...40°C, Fan motor: M4S068-CF, Kind of motor: 1-phase, Protection class: I, Number of poles: 4, Impeller diameter: 250mm, Noise level: 58dBA, Colour: black, Fan efficiency: 870m3/h.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A4S250-AA02-02 A4S250-AA02-02 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A4S250AA0202_Datasheet_ENU.pdf AC Fans AC Axial Fan, 250x75mm Round, 230VAC, 50-60Hz, 870-1000m3/h, 2x Lead Wires, IP44