Produkte > EBM-PAPST > A6D630-AN01-01
A6D630-AN01-01
A6D630-AN01-01 ebm-papst
ebm_papst_Data_sheet_US_A6D630AN0101_KM99339_-2327708.pdf
Hersteller: ebm-papst
AC Fans AC Axial Fan, 630x630x209mm, 400VAC, 600W, 890RPM, 2x Lead Wires
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A6D630-AN01-01 ebm-papst
Description: AC AXIAL FAN, Packaging: Bulk, Power (Watts): 550W, Features: Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 480VAC, Size / Dimension: Round - 630mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1010 RPM, Air Flow: 4426.3 CFM (123.94m³/min), Width: 209.5mm, Operating Temperature: -40 ~ 131°F (-40 ~ 55°C), Termination: Terminal Block, Approval Agency: CCC, CE, EAC, VDE, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase, Static Pressure: 0.140 in H2O (34.9 Pa), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Power (Watts): 550W
Features: Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 480VAC
Size / Dimension: Round - 630mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1010 RPM
Air Flow: 4426.3 CFM (123.94m³/min)
Width: 209.5mm
Operating Temperature: -40 ~ 131°F (-40 ~ 55°C)
Termination: Terminal Block
Approval Agency: CCC, CE, EAC, VDE
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Static Pressure: 0.140 in H2O (34.9 Pa)