Produkte > SIEMENS > A6X30142408
A6X30142408
A6X30142408 Siemens
52f6143d45f6d7ab06959f7a0b18d7dcd41b074e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: ILLUMINATED PUSHBUTTON. YELLOW
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPST-NO
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Type, Color: LED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal): 24 VAC/DC
Actuator Type: Round, Button
Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Color - Actuator/Cap: Yellow
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 500 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details A6X30142408 Siemens
Description: ILLUMINATED PUSHBUTTON. YELLOW, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPST-NO, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Illumination Type, Color: LED, Yellow, Illumination Voltage (Nominal): 24 VAC/DC, Actuator Type: Round, Button, Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia, Color - Actuator/Cap: Yellow, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 500 V.