Produkte > SIEMENS > A6X30142501
A6X30142501
A6X30142501 Siemens
2aefe84f3951913a9181d8fd2ff889ef0c46a090.pdf
Hersteller: Siemens
Description: SWITCH SELECT 2POS SPST 10A 500V
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: SPST-NO
Type: Standard
Switch Function: Off-On
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination: Non-Illuminated
Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 500 V
Number of Positions: 2
Produktbewertung abgeben
Technische Details A6X30142501 Siemens
Description: SWITCH SELECT 2POS SPST 10A 500V, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: SPST-NO, Type: Standard, Switch Function: Off-On, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Illumination: Non-Illuminated, Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 500 V, Number of Positions: 2.