Produkte > AAT > AAT1217ICA-1.2-T1
AAT1217ICA-1.2-T1
Hersteller: AAT
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AAT1217ICA-1.2-T1 AAT
Description: IC REG BOOST ADJ 750MA TSOT23-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 750mA (Switch), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Boost, Supplier Device Package: TSOT-23-6, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 5.5V, Voltage - Input (Min): 0.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V.
Weitere Produktangebote AAT1217ICA-1.2-T1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AAT1217ICA-1.2-T1 AAT1217ICA-1.2-T1 Hersteller : Skyworks Solutions Inc. Description: IC REG BOOST ADJ 750MA TSOT23-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 750mA (Switch)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Boost
Supplier Device Package: TSOT-23-6
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 5.5V
Voltage - Input (Min): 0.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Boost
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 5.5V
Voltage - Input (Min): 0.5V
Produkt ist nicht verfügbar
AAT1217ICA-1.2-T1 AAT1217ICA-1.2-T1 Hersteller : Skyworks Solutions, Inc. AAT1217_202050B-258379.pdf Switching Voltage Regulators 1.2MHz ADJ Step Up Converter