Produkte > SKYWORKS SOLUTIONS INC. > AAT3215IGV-3.1-T1
AAT3215IGV-3.1-T1
AAT3215IGV-3.1-T1 Skyworks Solutions Inc.
AAT3215.pdf
Hersteller: Skyworks Solutions Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.1V 150MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.1V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB ~ 47dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 150mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AAT3215IGV-3.1-T1 Skyworks Solutions Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.1V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.1V, Control Features: Enable, PSRR: 70dB ~ 47dB (1kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 150mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Weitere Produktangebote AAT3215IGV-3.1-T1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AAT3215IGV-3.1-T1 AAT3215IGV-3.1-T1 Hersteller : Skyworks Solutions, Inc. AAT3215.pdf LDO Voltage Regulators 150mA CMOS Hi Performance LDO