Produkte > AAT > AAT3216IGV-1.2-T1
AAT3216IGV-1.2-T1
AAT3216.pdf
Hersteller: AAT
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AAT3216IGV-1.2-T1 AAT
Description: IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 125 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 65dB ~ 42dB (1kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 150mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Weitere Produktangebote AAT3216IGV-1.2-T1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AAT3216IGV1.2T1 Hersteller : AAT
auf Bestellung 30100 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
AAT3216IGV-1.2-T1 AAT3216IGV-1.2-T1 Hersteller : Skyworks Solutions Inc. AAT3216.pdf Description: IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 125 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 65dB ~ 42dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 150mA