ABS1110513
ABS1110513 Panasonic Electric Works
sw_m_eng_abs.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPDT 0.1A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 150gf
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Release Force: 20gf
Pretravel: 0.024" (0.6mm)
Differential Travel: 0.004" (0.1mm)
Overtravel: 0.015" (0.4mm)
Operating Position: 0.330" (8.4mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ABS1110513 Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPDT 0.1A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 150gf, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Release Force: 20gf, Pretravel: 0.024" (0.6mm), Differential Travel: 0.004" (0.1mm), Overtravel: 0.015" (0.4mm), Operating Position: 0.330" (8.4mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ABS1110513 ABS1110513 Hersteller : Panasonic Industrial Devices sw_m_eng_abs.pdf Basic / Snap Action Switches SPDT 1mA to 100mA Pin Plunger QC
auf Bestellung 180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ABS1110513 Hersteller : PANASONIC sw_m_eng_abs.pdf Description: PANASONIC - ABS1110513 - Mikroschalter, Subminiatur, Stiftstößel, SPDT, Steckanschluss, 100 mA, 30 V
tariffCode: 85365011
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: Steckanschluss
Mikroschalter-Betätiger: Stiftstößel
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 100mA
usEccn: EAR99
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: 30V